YENİŞEHİRLİLER GELENEKSEL ATA SPORUMUZ OKÇULUK İLE TANIŞIYOR
YENİŞEHİRLİLER GELENEKSEL ATA SPORUMUZ OKÇULUK İLE TANIŞIYOR
Tarih : 30-03-2018 1414 defa incelendi

Yenişehir Kaymakamı ve Belediye Başkanı Serdar KARTAL’ın talimatıyla unutulmaya yüz tutan Ata Sporumuz Okçuluğun yeni nesillere öğretilmesi, sevdirilmesi ve bu branşta başarılı sporcuların yetiştirilmesi amacıyla Yenişehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü bünyesinde okçuluk dersleri verilmeye başlandı.

Yenişehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü bünyesinde Seyrantepe Spor Tesisleri’nde verilmeye başlanan Okçuluk Kurslarıyla Yenişehirliler geleneksel ata sporumuzla alanında uzman eğitmenlerle tanışma fırsatı bulacak. Kısa sürede yoğun ilgi gören okçuluk; adaptasyon ve motivasyonu artırarak, dikkat ve odaklanmayı geliştiriyor. El-göz koordinasyonuna çok büyük faydası olan ata sporumuz, insanın dik durmasını sağlıyor ve iskelet sistemimizin doğru konumda olmasını sağlıyor.

Geleneksel Temel Okçuluk klasmanında başlayan dersler, 03.04.2018 Salı günü Seyrantepe Spor Tesisleri’nde başlayacaktır. Hafta içi gençler için her Salı ve Perşembe günü saat 15:30-16:30 saatleri arasında, hafta sonları ise yetişkinler için kurs programları belirlendi. Yaş sınırlaması olmayan Okçuluk Kurslarımıza her yaştan vatandaşımız katılabilir.