ZABITA MÜDÜRLÜĞÜ EKİPLERİMİZ BAYRAM ÖNCESİ GIDA DENETİMİ YAPTI
ZABITA MÜDÜRLÜĞÜ EKİPLERİMİZ BAYRAM ÖNCESİ GIDA DENETİMİ YAPTI
Tarih : 04-08-2018 262 defa incelendi

Yenişehir Belediyesi Gıda Denetim Ekipleri Kurban Bayramı öncesi vatandaşlarımızın huzur ve güven içinde alışveriş yapabilmeleri için denetimlerini arttırdı. Ekipler, Kurban Bayramının yaklaşması nedeniyle, ilçemizde faaliyette bulunan pastane, tatlı ve unlu mamul işletmelerinde gıda hijyeni ve diğer konularda denetimler yaptı.

Bayram öncesi Yenişehir Belediyesi Zabıta Müdürlüğü’ne bağlı Gıda Denetim ekipleri Büyükşehir Belediyesi Sağlık İşleri Daire Başkanlığı’na bağlı teknik ekiplerle ortak yürüttüğü uygulamalarda özellikle tatlı, pasta, börek ve şekerleme imalathaneleriyle pastaneleri denetlemeye devam ediyor.

Yenişehir Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ve Büyükşehir Belediyesi’nin ortak yürüttüğü denetimlerde vatandaşların tükettiği ürünlerde kullanılan malzemelerin hijyen ve son kullanma tarihi konularında esnaflar uyarılırken, işletmelerin üretim, depolama, dinlendirme, gramaj, paketlenme ve etiketlemede özenli davranıp davranmadığını ve kurallara uygun bir şekilde çalışıp çalışmadığını inceleyen belediye ekipleri denetimlerini bu hususları göz önünde bulundurarak sürdürdü.

Denetlemeler sırasında imalathaneleri temiz olan işyeri sahiplerine ekipler tarafından teşekkür edilirken, bazı işyerlerine ise eksikleri giderilmesi noktasında uyarılarda bulunuldu.