Hava Şehitliği’ne Yeni Düzenleme
Hava Şehitliği’ne Yeni Düzenleme

Belediyemiz Tarafından Yenilenen Hava Şehitliği Şehitlerimizin Ruhlarına Hediye Edilen Hatim Duası İle Açıldı

Hava Şehitliği Açılış törenine Sn. Valimiz Hasan Basri Güzeloğlu, 7'inci Kolordu ve Garnizon Komutanı Tümgeneral Sn. Sinan Yayla, Diyarbakır Milletvekili Sn. Oya Eronat, Büyükşehir Belediye Başkanı Sn. Cumali Atilla, Yenişehir Kaymakamı ve Belediye Başkanı Sn. Serdar Kartal, Gaziler, Şehit yakınları, protokol üyeleri ve vatandaşlar katıldı. Törende önce Kur’an-ı Kerim okundu sonra yapılan duanın ardından davetliler Hava Şehitliğini gezdiler, şehitlerimizin kabirlerine karanfil bırakarak dua ettiler.

Yenişehir Kaymakamı ve Belediye Başkanı Serdar Kartal’ın talimatıyla Yenişehir Belediyesi Park Bahçeler Müdürlüğü’ne bağlı ekipler tarafından Hava Şehitliği’nde şehitlerimize yakışır bir alan oluşturmak için yürütülen peyzaj çalışmaları tamamlandı.

Yenişehir Belediyesi Park Bahçeler Müdürlüğü tarafından yürütülen çalışmalar kapsamında hava şehitliğinde peyzaj düzenlemesi, bakım, onarım, yenilenme ve temizlik çalışmaları yapılırken şehit kabirleri mevsimlik çiçeklerle renklendirildi. Alandaki yabani otlar temizlenip yeniden çimlendirildi, mevcut ağaçlarda budama, toprak işlemesi ve ilaçlama gibi işlemler yapılarak güçlenmeleri sağlandı ayrıca yeni fidanlar da dikilerek alandaki yeşilliğin arttırılması sağlandı.

Şehitler Anıtı Yenilendi

Toprağı vatan yapmak uğruna can verenlerin anısına dikilen Şehitler Anıtı yeniden projelendirilip onların azizliğine ve hatıralarına uygun şekilde yeniden yapıldı.

Proje Adı Hava Şehitliği’ne Yeni Düzenleme
Adresi
Açılış Tarihi
Açılış Saati