38 CAMİ VE YAS EVİNE BAKIM ONARIM 

38 CAMİ VE YAS EVİNE BAKIM ONARIM 

 

Diyarbakır Yenişehir Belediyesi, Fen İşleri Müdürlüğü tarafından Yenişehir İlçe sınırları içerisinde bulunan 38 cami ve yas evlerinde bakım ve onarım çalışmaları başlattı.

Fen İşleri Müdürlüğü tarafından Yenişehir İlçe sınırları içerisinde bulunan  Elidolu Yasevi, Tanışık Yasevi, İlbaş Cami ve Yasevi, Kesikağaç Kadın Yasevi Eser Cami Başil Cami Alangör Cami Alangör Yasevi ve Kuran Kursu Alangör Yasevi ve Kuran Kursunda Pencerelere korkuluk, asma tavan, zeminde seramik, İç cephe boyası, giriş asma tavan yenilenmesi 
lokal dış cephe boyası, dış cephenin yenilenmesi, zeminde seramik, iç cephe boya, wc seramik, tretuvar lokal seramik, himaye çiti yapımıi, kapı yapımı, kilitli parke ve bordür döşenmesi, cami ve yas evi arasına beton merdiven ve merdiven korkuluğu, cami iç cephe sıva ve boya, zemin döşemesi, caminin giriş merdivenine mermer kaplama,  PVC pencere, kapıların yenilenmesi ve muslukların değiştirilmesi gibi bir çok farklı çalışmaya yer verildi.

YENİŞEHİR İÇİN ELİMİZDEN GELENİN FAZLASINI YAPACAĞIZ

Yenişehir Belediyesi Başkan Vekili Murat Beşikci, “Biz kocaman bir aileyiz. Camilerimiz, Kuran kurslarımız ve yas evlerimizin ekiplerimiz tarafından bakım ve onarım çalışması başlatıldı.  Yenişehir Belediyesi  olarak bu tarz çalışmaların bize manevi dönüşü o kadar huzur veriyor ki, Allah’ın izni ile İmkanlarımız var olduğu sürece Yenişehir ilçe sınırları için elimizden gelenin fazlasını yapacağız” dedi.