ADEM’Lİ KADINLAR HÜNERLERİNİ SERGİLEDİ

ADEM’Lİ KADINLAR HÜNERLERİNİ SERGİLEDİ

Diyarbakır Yenişehir Kaymakamlığı bünyesinde faaliyetlerini sürdüren Aile Destek Merkezleri (ADEM)’lerde eğitim gören kursiyer kadınlar hünerlerini sergiledi.

Yenişehir Kaymakamlığına bağlı 9 Aile Destek Merkezi'nde eğitim gören kadınlar tarafından düzenlenen serginin açılışına Diyarbakır Yenişehir Kaymakamı ve Belediye Başkanı Murat Beşikci, Yenişehir Halk Eğitim Müdürü, Yenişehir Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Müdürü,Yenişehir Belediyesi Başkan Yardımcıları ile çok sayıda vatandaş katıldı. 

Diyarbakır Form Alış Veriş Merkezi'nde düzenlenen serginin açılışında konuşan Diyarbakır Yenişehir Kaymakamı ve Belediye Başkanı Murat Beşikci," Fedakarlıkları, emekleri, sevgileri ve mücadeleleriyle insanlığın umudu, toplumumuzun mimarı olan tüm kadınlarımıza göstermiş oldukları bu üstün başarıdan dolayı teşekkür ediyorum. Kursiyerlerimizin el emeği göz nuru ile hazırlamış oldukları bütün çalışmaları sürdürülebilmesi için kendilerine her zaman destek olacağız. ’’dedi.

Alışveriş merkezini ziyaret eden vatandaşların yoğun ilgisini gören el sanatları sergisinde tel kırmadan, atık malzemelerden el emeği ile yapılan ürünler, çini ve çerçeveler, ahşap boyama ile çimentodan yapılan sukulentler sergilendi. Yoğun ilginin gösterildiği serginin hafta sonuna kadar açık kalacağı belirtildi.