AMATÖR SPOR KLÜPLERİNE DESTEK

AMATÖR SPOR KLÜPLERİNE DESTEK

 

Diyarbakır Yenişehir Belediyesi, Yenişehir ilçe sınırları içerisinde faaliyet gösteren 27 amatör spor kulübüne toplamda 1.350.000 TL’lik nakdi yardım yaptı.

Yenişehir Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili Murat Beşikci, Yenişehir Belediye Başkan Yardımcısı Mustafa Temel, İlçede bulunan 27 Amatör Spor kulüpleri Başkan ve oyuncularının da  katılımı ile Yenişehir Belediyesi Meclis salonunda ‘’Amatör Spor Kulüplerine Nakdi Yardım’’ dağıtım toplantısı düzenlendi.

Göreve geldiği günden bu yana spor ve sporcuya destek olan ve bu yönde ilçede bir çok projeyi hayata geçiren Yenişehir  Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili Murat Beşikci, bu kez amatör spor kulüplerine nakdi yardımda bulundu.

SPOR VE SPORCUYA DESTEĞİMİZ SONSUZDUR

Yenişehir Belediyesi Meclis salonunda düzenlenen programda konuşan Yenişehir Belediyesi Başkan Vekili Murat Beşikci, “Diyarbakırlı kardeşlerimizin profesyonel spor hayatına adım atacağı ilk mecra olan amatör spor kulüplerini her zaman desteklemeye ve yanlarında olmaya devam edeceğiz. Gençlerimizin spor ve sanatla meşgul olması bizleri onure ediyor. Onların bu yolda ilerlemesi için gösterdiği çaba bizim için çok kıymetli, bizler de onların kariyer yolculuklarında sağlam adımlarla ilerleyebilmesi için elimizden gelen maddi manevi tüm desteğimizi sunmaya hazırız. Spor kulüplerimizden bize gelen talepleri geri çevirmemeye çalışıyoruz. Bu kapsamda şimdiye kadar 16 Spor kulübümüze 1.500.000 TL'le tutarında malzeme desteği sağladık. Bu gün ise ilçemizdeki 27 Amatör Spor Kulübümüze toplamda 1.350.000 TL'lik nakdi yardım desteğinde bulunduk. Yenişehir ailesi olarak Diyarbakırlı evlatlarımızın, kardeşlerimizin kendilerine sunulan imkanların karşılığını fazlasıyla vereceklerine inanıyoruz, onlara olan inancımız sonsuz” dedi.