BELEDİYE PERSONELİNE İŞ GÜVENLİĞİ EĞİTİMİ

BELEDİYE PERSONELİNE İŞ GÜVENLİĞİ EĞİTİMİ

Diyarbakır Yenişehir Belediyesi 6331 sayılı İş Sağlığı ve Güvenliği Kanunu çerçevesinde, yönetmelikte geçen konular hakkında tüm çalışanlarına 'Temel İş Sağlığı ve Güvenliği Eğitimi' veriyor.

Yenişehir Belediyesi Konferans Salonu'nda Belediyenin çeşitli birimlerinde görev yapan memur, işçi ve sözleşmeli personellere yönelik düzenlenen  'Temel İş Sağlığı ve Güvenliği Eğitimi'nde iş kazalarının azaltılması ve ortadan kaldırılması, çalışanların bilgilendirilmesi, işyerinde sağlıklı ve güvenli bir ortamın temin edilmesi amaçlanıyor.

Yenişehir Belediyesi İnsan Kaynakları ve Eğitim Müdürlüğünün hizmet içi eğitim projeleri kapsamında verilen 'Temel İş Sağlığı ve Güvenliği Eğitimi' ile ilgili açıklama yapan Yenişehir Kaymakamı ve Belediye Başkanı Murat Beşikci, "Personelinin kişisel gelişimine yatırım yapmanın, vatandaşa verilen hizmetin kalitesini artıracağını." söyledi.

Başkan Beşikci, "Vatandaşlarımıza daha kaliteli ve nitelikli hizmet sunmanın ilk koşulu personelin kişisel gelişimlerine yatırım yapmaktır. Bu amaçla personelimize yönelik olarak çeşitli konularda eğitimler veriyoruz. Dünya'da her üç dakikada bir iş kazası gerçekleşiyor, her dört saatte bir de bir kişi hayatını kaybediyor. Bu nedenle bir personelin İş Sağlığı ve Güvenliği Eğitimi alması oldukça önem arz ediyor. İş kazalarını ve mesleki hastalıkları önlemek için herkese bir takım sorumluluklar düşüyor. Bu sorumluluk bilinciyle amacımız bu tür eğitimlerle sağlıklı ve güvenli bir çalışma ortamı sağlamak ve hizmetin devamlılığını sağlamaktır. Personelimizin sağlığı önceliğimizdir." diye konuştu. 
Yenişehir Belediyesi Konferans Salonu'nda düzenlenen eğitimde İş Güvenliği Uzmanı tarafından belediye çalışanlarına iş kazalarını önlemek amacıyla alınacak tedbirler, hangi durumların iş kazası kapsamına girdiği ve çalışanların sosyal hakları konularında eğitim verildi.