BEŞİKCİ’DEN KIRSAL MAHALLE OKULLARINA ZİYARET

BEŞİKCİ’DEN KIRSAL MAHALLE OKULLARINA ZİYARET

Diyarbakır Yenişehir Kaymakamı ve Belediye Başkanı Murat Beşikci ilçeye bağlı Kırsal Mahallelerde bulunan okulları ziyaret ederek, okul idarecilerinden öğrencilerin eğitim koşulları ve ihtiyaçları hakkında bilgi aldı.

Kalbe Yürüyen Belediyecilik sloganıyla ilçede hizmetleri aralıksız sürdüren Diyarbakır Yenişehir Kaymakamı ve Belediye Başkanı Murat Beşikci, yüz yüze eğitimin başlamasıyla birlikte ilçede eğitim gören öğrencileri bir an olsun yalnız bırakmıyor.

İlçede eğitim gören öğrencilerin eğitim araç gereçlerinden tüm ihtiyaçlarına varıncaya kadar koşan Başkan Beşikci, İlçeye bağlı Hantepe Mahallesi'nde bulunan Hantepe ilkokulunu ziyaret ederek öğrencilerle bir araya geldi. Öğrenciler ile birlikte derse katılan Başkan Beşikci, "Eğitim öğretim konusunda Yenişehir Kaymakamlığı ve Yenişehir Belediyesi olarak geleceğimizin teminatı siz çocuklarımızın her zaman için yanında olacağız. Eğitiminiz sorunsuz ve eksiksiz tamamlamanız için elimizden gelen her türlü desteği sizlere sunacağız.’’ şeklinde konuştu.

Öğrencilerin yoğun ilgisiyle karşılanan Beşikci daha sonra Hantepe İlkokulu idarecileri ile bir araya gelip, okulun genel durumu hakkında bilgi alarak okulun bahçe düzenlemesinin bir an evvel  düzenlenmesi için  talimat verdi.