EN TEMEL VAZİFEMİZDİR

EN TEMEL VAZİFEMİZDİR

Diyarbakır Yenişehir Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili Murat Beşikci," Engelli öğrencilerin sahip oldukları yetenekler doğrultusunda üretken, kendi hayatını idame ettirebilen bireyler haline getirmek en temel vazifemiz olmalıdır." dedi.

Diyarbakır Yenişehir Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili Murat Beşikci, Yenişehir ilçesinde bulunan Surkent İşitme Engelliler İlkokulu ve Ortaokulu'nu ziyaret ederek, okul idarecileri ve  eğitim gören öğrencilerle bir araya geldi.

İşitme Engelliler Okulu'nda eğitim alan öğrencileri sınıflarında ziyaret ederek yakından ilgilenen Başkan Beşikci, okul idarecileri ile birlikte işitme engelli öğrencilerin eğitimlerini kolaylaştırmak amacıyla yapılan çalışmaları inceledi.

İşitme engelli öğrenciler ile uzun süre ilgilenen Başkan Beşikci, bir insanın engelli olması onun diğer insanlar gibi yaşamasına, çalışmasına ve başarılı olmasına engel teşkil etmediğini belirterek, "Sosyal belediyecilik anlayışımızla toplumun her kesimine hizmet götürmek amacıyla çalışmalarımız devam etmektedir. Sadece İşitme Engelli değil tüm engelli öğrencilerimizi sahip oldukları yetenekler doğrultusunda üretken, kendi hayatını idame ettirebilen bireyler haline getirmek en temel vazifemizdir. Burada bulunan çocuklarımızın eğitimi için gerekli tüm ihtiyaçları karşılamaktayız.’’ şeklinde konuştu.