ENGELSİZ YAŞAM MERKEZİ ENGEL TANIMIYOR

ENGELSİZ YAŞAM MERKEZİ ENGEL TANIMIYOR

Diyarbakır Yenişehir Belediyesi, engelli bireylerin hayatlarındaki engelleri aşmalarını kolaylaştırmak amacıyla Yenişehir Belediyesi Engelsiz Yaşam Merkezi'nde eğitimler veriyor. 

Engelli vatandaşların çok daha aktif bir şekilde topluma kazandırılması, moral motivasyonlarının yüksek tutulması amacıyla Yenişehir Belediyesi tarafından oluşturulan Engelsiz Yaşam Merkezi'nde özel eğitmenler tarafından eğitimler verilip etkinlikler düzenleniyor. 

Yenişehir Belediyesi tarafından Fabrika Mahallesi'nde oluşturulan Engelsiz Yaşam Merkezi'nde eğitim alan engellilerin aktif bir şekilde topluma kazandırılması için eğitimlerin verildiğini ve sürekli olarak  etkinliklerin devam ettiğini belirten  Yenişehir Kaymakamı ve Yenişehir Belediyesi Başkan Vekili Murat Beşikci," Bir kısmı hafif engelli, bir kısmı ise ağır engelli olan vatandaşlarımızın kişisel yaşamlarından, iş ve sosyal çevrelerine kadar karşılaştığı sorunların çözümü noktasında çalışmalarımızı sürdürüyoruz. 

HER SAĞLIKLI İNSAN BİR ENGELLİ ADAYIDIR
Başkan Beşikci,’’Bu amaçla açmış olduğumuz Engelsiz Yaşam Merkezi'mizdeki aktiviteler ve eğitimlerle engelli vatandaşlarımızın topluma kazandırılması ve moral motivasyonlarının yüksek tutulması noktasında bir nebze de olsa yardımcı olmaya çalışıyoruz. Onlarla empati kurarak  “Her sağlıklı insan bir engelli adayıdır” cümlesini aklımızdan çıkarmamamız gerekiyor. Sağlıklı olarak bizler, engelli bireyleri düşünmedikçe ve onların ihtiyaçlarını karşılamadıkça bu vicdani yara her geçen gün daha da kanamaya devam edecektir. Engellilere karşı anlayış ve sevgi ile çalışmalarımızı devam ettireceğiz." diye konuştu.

PSİKO SOSYAL DESTEK
Öte yandan Yenişehir Belediyesi Engelsiz Yaşam Merkezi'nde ayrıca haftanın dört günü Özel Eğitim Öğretmenleri  aracılığı ile  engelli bireylere yönelik olarak psiko-sosyal desteğinin de verildiği öğrenildi.