ENGELSİZ YÜZME KURSU AÇILDI

ENGELSİZ YÜZME KURSU AÇILDI

I
Diyarbakır Yenişehir Belediyesi ile Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü iş birliğinde özel gereksinimli bireylerin rehabilitasyon sürecine yardımcı olunabilmek ve yüzmeyi öğrenebilmelerini sağlamak amacıyla Engelsiz Yüzme Kursu açıldı.

Yenişehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü ile Diyarbakır Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü iş birliğinde özel gereksinimli bireylere yönelik olarak başlatılan Engelsiz Yüzme Kursu Diyarbakır Seyrantepe Spor Tesisleri’nde başlatıldı.

BEŞİKCİ TALEPLERE KAYITSIZ KALMADI
Yenişehir Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili Murat Beşikci’nin talimatları ile özel gereksinimli bireylere yönelik olarak Engelsiz Yüzme Kursu’nu başlattıklarını belirten Yenişehir Belediyesi Spor Koordinatörü İbrahim Ertaş, ‘’Belediyemize bağlı merkezlerimizde eğitim alan özel gereksinimli bireylerimiz ve ailelerinden Engelsiz Yüzme Kursu açmamız yönünde oldukça fazla talep vardı. Bu taleplere kayıtsız kalmayan Belediye Başkanımız Murat Beşikci’nin talimatlarıyla 3 ay sürecek olan kursumuzun startını verdik. Kursumuzu Gençlik ve Spor İl Müdürlüğümüz ile iş birliğinde Seyrantepe Spor Tesisleri’nde yürüteceğiz. Yüzme kursumuzun daha ilk gününden yoğun talep görmesi bizleri mutlu etti ve kursumuza kayıtlarımız devam ediyor. Her insan bir saatliğine gözleri görmeyen veya vücudunun bir uzvu eksik olan bir insanın yerine kendini koymalıdır. İşte o zaman bu şekilde düzenlediğimiz eğitim ve kurslardan dolayı ne kadar mutlu olduklarını daha da iyi anlamış olur. Sporla ve suyla vakit geçirmenin onlara iyi geleceğini biliyoruz. Bizlerin böyle bir çalışmada yer almasına vesile olan Belediye Başkanımız Murat Beşikci’ye özel gereksinimli bireylerimiz ve aileleri adına çok teşekkür ediyoruz’’ ifadelerinde bulundu.