KADINLARIN YENİ ADRESİ HANIM EVİ MİLLET KIRAATHANESİ

KADINLARIN YENİ ADRESİ HANIM EVİ MİLLET KIRAATHANESİ

Diyarbakır Yenişehir Belediyesi hayata geçirdiği Hanım Evi Millet Kıraathanesinde kadınlar tekstil, el sanatları, okuma yazma, Kuran-ı Kerim ve aşçılık gibi kurslarda eğitim alarak ev ekonomisine de katkı sağlıyor.

Diyarbakır’da bir çok farklı proje hayata geçirerek adından söz ettiren Yenişehir Belediyesi, hayata geçirdiği Hanım Evi Millet Kıraathanesinde kadınlar bir araya geliyor.

Kadınların sosyalleşmesi, sorunlarına çözüm bulması ve bir çok etkinlik ve eğitimin verildiği merkezde yüzlerce kadın tekstil, el sanatları, okuma yazma, Kuran-ı Kerim ve aşçılık gibi önemli kursları tamamlayarak ev ekonomisine de katkı sağlayarak almış oldukları sertifikalar ile sosyal yaşamdaki konumlarını güçlendiriyorlar.

ARTIK GÜÇLÜ KADINLARIMIZ VAR 
Yenişehir Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili Murat Beşikci, Hanım Evi Millet Kıraathanesini faaliyete sokarak önemli bir projeye imza attıklarını belirterek, “Kadınlarımızın ürettiği, öğrendiği, kazandığı ve güzel vakit geçirdiği bir alan yaratıldı. Hanım Evi Millet Kıraathanesinde birçok eğitim ve seminerler verilerek farkındalık oluşturuldu. Kadınların ev ekonomisine katkı da sağladığı alanda, artık çok güçlü kadınlarımız var” dedi.