KPSS’YE HAZIRLANAN GENÇLERE GEZİ

KPSS’YE HAZIRLANAN GENÇLERE GEZİ

 

Diyarbakır Yenişehir Belediyesine bağlı İlk Bahar Millet Kıraathanelerindeki kütüphanelerde Kamu Personeli Seçme Sınavı’na (KPSS) hazırlanan gençler, Yenişehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü tarafından Şanlıurfa’ya motivasyon gezisine çıktı.

Yenişehir Kaymakamı ve Yenişehir Belediye Başkan Vekili Murat Beşikci'nin talimatları ile İlk Bahar Millet Kıraathanelerindeki kütüphanelerde eğitimlerini sürdüren gençlerin Kamu Personeli Seçme Sınavı’na (KPSS) ‘de başarılarını ve motivasyonlarını artırmak amacıyla Şanlıurfa’da bulunan tarihi ve kültürel mekânları gezdirildi.

KPSS hazırlanan gençler için düzenlenen ve bir gün süren motivasyon gezisi kapsamında gençler Şanlıurfa, Halfeti, Balıklıgöl ve Göbeklitepe’yi gezdiler. Geziye katılan gençler Yenişehir Kaymakamı ve Belediye Başkanı Murat Beşikci’ye kendilerine göstermiş oldukları ilgiden dolayı teşekkür ederek,’’ Yenişehir Belediyesi kütüphaneleri ile bizlere hem ders çalışma imkânı sunmakta hem de bu tür gezi ve farklı etkinlikleri düzenleyerek bizlerin yanında olduğunu bilmek aslında moral ve motivasyonumuzu daha fazla artırmaktadır.’’ dediler.