TOPRAĞA SEVGİYLE DOKUNUP HASAT YAPTILAR

TOPRAĞA SEVGİYLE DOKUNUP HASAT YAPTILAR

Diyarbakır Yenişehir Belediyesi, Kırsal Hizmetler Müdürlüğü tarafından ilçede lise öğrencilerini Nev bahçe’de bir araya getirerek, sebze yetiştiriciliği ve meyve ağaçları bakımı konusunda eğitim verdi.

Yenişehir Belediyesi Nev bahçe’de Renkli bir Pazar günü geçiren lise öğrencileri, toprakla buluşmanın ve doğal lezzetleri sofralarına taşımanın mutluluğunu yaşadılar.

Lise öğrencilerine yönelik düzenlenen eğitimde Seze Bahçesi'nde sebze yetiştiriciliği ve meyve ağaçları bakımıyla ilgili öğnecilere temel bilgiler veren uzmanlar, bahçede öğrencilere pratik deneyimler yaşatarak öğrencilere toprakla çalışmanın bitkilerle iç içe olmanın keyfini yaşattılar.

Yenişehir Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili Murat Beşikci, ‘’Doğal tarım ve organik ürünlerin önemine vurgu yaparak, gençlerin bu konuda bilinçlenmelerini sağlamayı amaçladıklarını belirten Beşikci, Sebze Bahçesi'nde gerçekleşen etkinlikle, öğrencilere sadece bilgi aktarımı değil, aynı zamanda doğayla uyumlu yaşamın ve sağlıklı beslenmenin önemini kavrama fırsatı tanıdıklarını söyledi’’.
Kırsal Hizmetler Müdürlüğümüzün yetkilileri de, bu tarz önemli etkinliklerin sayısını arttırarak devam edeceklerini,  gençlerimizi toprakla buluşturmanın gençlerimizde heyecan ve merak uyandırdığını belirttiler.

Öte yandan düzenlenen etkinlikte öğrenciler ayrıca Bahçede yapılan hasatla birlikte kendi elleriyle yetiştirdikleri sebzeleri topladılar.