ÜÇKUYU MAHALLESİNE NEV PARK

ÜÇKUYU MAHALLESİNE NEV PARK

Yenişehir ilçesinde bir birinden farklı bir o kadar da önemli projelere imza atan Diyarbakır Yenişehir Belediye, bu kez Üçkuyu Mahallesi'nde içerisinde semt pazarından, Bilge Evi'ne kadar bir çok alanın bulunduğu Nev Park’ı inşa ediyor.

Diyarbakır’ın Yenişehir ilçesi Üçkuyu Mahallesi'nde 20.000 metrekare alanda kurulacak olan Nev Park içerisinde bisiklet ve yürüyüş yolları, çocuk parkı, satış büfesi, yağmur suyu toplama alanları, Wi-Fi noktası, anne-çocuk bakım odası, semt pazarı, Gençlik Kütüphanesi ve Bilgi Evi'nin yer alacağı açıklandı.

Yenişehir Belediyesi olarak göreve geldikleri ilk günden beri vatandaşların istek ve ihtiyaçlarına uygun projeler geliştirdiklerini belirten Diyarbakır Yenişehir Kaymakamı ve Belediye Başkanı Murat Beşikci," Vatandaşlarımızın talepleri doğrultusunda hayata geçirdiğimiz projelerimize bir yenisini daha ekliyoruz.’’ dedi.

Başkan Beşikci, "Gıdaya kolay erişimi sağlayabilmek adına Üçkuyu Mahallemizde inşa edeceğimiz Nev Park'ımızın içerisine bir de  semt pazarını da  kuracağız. Parkımızın içerisinde bisiklet ve yürüyüş yollarından tutun çocuk parkı, satış büfesi, yağmur suyu toplama alanları, Wi-Fi noktası, anne-çocuk bakım odası,Gençlik Kütüphanesi ve Bilgi Evimizi ekleyeceğiz. Özel peyzajıyla Üçkuyu Mahallemizin çehresini değiştirecek olan Nev Parkımızın şimdiden tüm vatandaşlarımıza hayırlı olmasını diliyorum.’’ şeklinde konuştu.