YENİŞEHİR BELEDİYE YAZ SPOR OKULU KARETE ŞAMPİYONU OLDU

YENİŞEHİR BELEDİYE YAZ SPOR OKULU KARETE ŞAMPİYONU OLDU


      Diyarbakır Yenişehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü’nün ilçede sağlıklı bireylerin yetişmesi amacıyla 15 branşta açmış olduğu ücretsiz Yaz Spor Okulu’nun Karate Takımı bölgeler ve kulüpler arası yapılan 15 Temmuz Şehitler Turnuvası’nda 3 Altın, 4 Gümüş ve 2 Bronz madalya kazanarak şampiyon oldu.
    Yenişehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü’nün açtığı Yaz Spor Okulu Karate Takımı’nın 3 Altın, 4 Gümüş ve 2 Bronz madalya kazanarak şampiyon olduğu bölgeler ve kulüpler arası yapılan 15 Temmuz Şehitler Turnuvası, Diyarbakır Seyrantepe Spor Salonu’nda düzenlendi.


    Spora ve sporculara her fırsatta destek olduklarını belirten Yenişehir Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili Murat Beşikci, ‘’Gençlik Spor İl Müdürlüğümüz ile ortaklaşa yürüttüğümüz Yaz Spor Okullarımız kapsamında Karate kursu açtık. Kursumuzda düzenlemiş olduğumuz eğitimlerimiz sonucunda alanlarında yetişen sporcularımız bir üst kemerlere terfi ettiler. Seyrantepe Spor Salonu’nda düzenlenen ve bölgeler ile kulüpler arası yapılan 15 Temmuz Şehitler Turnuvası’nda sporcularımız 3 Altın, 4 Gümüş ve 2 Bronz madalya kazanarak hem ailelerini hem de bizleri gururlandırdılar. Karate Takımı sporcularımızdan altın madalya kazanan Elif Ela AKBURAK’I, Özgür Murat TUNÇ’U ve Esila Nur ŞARE’Yİ; gümüş madalya kazanan Hamit Veysel EKİCİ’Yİ, Muhammet Mustafa ŞARE’Yİ,  Hamza Yiğit ÇELEBİ’Yİ ve Şirin KAZAT’I, bronz madalya kazanan Salih DOĞANDEMİR’İ ve Fatıma Nesibe ÇELEBİ’Yİ tebrik ediyor, başarılarının devamını diliyorum. Kurslarımızda yetişen sporcularımızı Türkiye şampiyonalarına katılmaları konusunda da desteklemeye devam edeceğiz’’ ifadelerinde bulundu.