YENİŞEHİR GÜNE SPORLA BAŞLIYOR

YENİŞEHİR GÜNE SPORLA BAŞLIYOR

Yenişehir Belediyesi, sağlıklı ve kaliteli bir yaşam için parklarda gerçekleştirdiği sabah sporu etkinliklerine vatandaşlar yoğun ilgi gösteriyor.
Diyarbakır Yenişehir Belediyesi tarafından ilçede başlatılan Kış Sporları Etkinlikleri kapsamında Anıt Park, Koşuyolu Parkı ve Belediye Parkı'nda "Genç ve Dinamik Bir Ruha Sahibiz " sloganıyla sabah sporu uygulaması başlattı.
Alanında uzman spor eğitmenleri tarafından kadın ve erkeklere yönelik step ve aerobik branşlarında düzenlenen spor etkinlikleri ilçede bulunan 45-60 yaş grubu vatandaşların yoğun ilgisini gördü.
İlçede başlatmış oldukları kış sporları etkinlikleri ile ilgili bilgi veren Diyarbakır Yenişehir Kaymakamı ve Belediye Başkanı Murat Beşikci, "Kış Sporları Etkinliklerimiz çerçevesinde ilçemizde Jimnastik, Kick Boks, Voleybol, Yüzme, Halk Oyunları, Masa Tenisi, Basketbol, Taekwondo ve  Futbol gibi birçok branşta alanında uzman spor antrenörlerimiz tarafından sportif faaliyetlerimize başlamış bulunmaktayız."dedi.

Özellikle her yaş grubundan vatandaşlarımızın katılım sağladığı sabah sporunu büyüklerin daha rağbet gösterdiğini belirten Başkan Beşikci,"Temel beden eğitimi hareketleriyle başlayarak yürüyüş, pilates ve koşu gibi aktivitelerle devam eden sabah sporlarımızla vatandaşlarımız güne zinde başlıyorlar. Özellikle hiç spor yapmamış vatandaşlarımız bu aktivitelere katılarak sporun sağlıkları için ne kadar önemli olduğunu çok daha iyi anlamaktadırlar. Bu nedenle ilçemizde bulanan tüm vatandaşlarımızı başlatmış olduğumuz etkinliklerimize katılmaya davet ediyorum.’’ şeklinde konuştu.

Yenişehir Belediyesi tarafından başlatılan sabah sporlarına katılan vatandaşlar uygulamadan oldukça memnun olduklarını belirterek,’’ Bu tür faaliyetler sağlığımız için oldukça faydalı. Bu konuda Yenişehir Belediye Başkanımıza teşekkür ediyoruz.’’ dediler.