YENİŞEHİR MAHALLELERİNDE SPOR VAR

YENİŞEHİR MAHALLELERİNDE SPOR VAR

 

Diyarbakır Yenişehir Belediyesi, 2022-2023 Eğitim öğretim yılının tamamlanmasıyla birlikte yaz tatilinde bulunun çocuk ve gençleri bu yılda unutmadı. Belediye, Gençlerin hem eğlenceli hem de verimli bir tatil geçirmesi için 3 ay boyunca 42 Mahallede devam edecek “Mahallede Spor ve Sinema Etkinliği” projesini bu yılda hayata geçirdi.

Diyarbakır Yenişehir Belediyesi, Yenişehir ilçesinde her yıl düzenli olarak çocuk ve gençleri spor ve sanatla buluşturmak amacıyla gerçekleştirdiği “Mahallede Spor ve Sinema Etkinliği’’ Projesini bu yılda 3 ay boyunca 42 mahallede sürecek olan etkinliklerini Yenişehir ilçesi Hantepe mahallesinde başlattı.

“Mahallede Spor ve Sinema Etkinliği” projesi ile ilgili açıklamada bulunan Yenişehir Belediyesi Başkan Vekili Murat Beşikci, “Her daim çocuklarımızın ve gençlerimizin yanındayız. Yaşanan deprem felaketleri olsun verdiğimiz büyük kayıplar olsun hepimiz derinden yaralandık. Çok şükür o zor günler geride kaldı biz yine birlik ve beraberlik olmaya devam edeceğiz. Hantepe mahallesinde başlayan etkinliğe her yaş aralığında genç ve çocuğumuz katılım sağlayabilir. Üç hafta boyunca devam edecek etkinlikte kırsal ve merkez mahallelerimizde profesyonel eğitimcilerimizin eşliğinde geleneksel okçuluk, dart,  yer satrancı, masa tenisi, golf, langırt, basketbol, çocuk oyunları turnuvaları düzenleyip daha önce sinemaya gitmeyen vatandaşlarımızı da animasyon sinemasıyla buluşturacağız” dedi.

Öte yandan Yenişehir Belediyesi tarafından 42 Mahallede gerçekleştirilecek  “Mahallede Spor ve Sinema” Etkinliğinde gençlere ve çocuklara patlamış mısır, içecek gibi çeşitli ikramlıklarında yapılacağı belirtildi.