YENİŞEHİR’DE 260 GENÇ İSTİHDAMA KAZANDIRILDI

YENİŞEHİR’DE 260 GENÇ İSTİHDAMA KAZANDIRILDI

 

     Diyarbakır Yenişehir Belediyesi, YESMEK (Yenişehir Belediyesi Sanat ve Mesleki Eğitim Kursları) Projesi ile Karacadağ Kalkınma Ajansı ve Teleperformance firması arasında imzaladığı Genç İstihdam Projesi kapsamında iki ay içerisinde 260 Genci çeşitli sektörlerde istihdama kazandırdı.

    Yenişehir Belediyesi ile Telepeformance firması arasında Karacadağ Kalkınma Ajansının da desteği ile imzalanan Genç İstihdam Projesi ve Yenişehir Belediyesi’nin YESMEK Projesi kapsamında, istihdam edileceklere yönelik olarak Teleperformance firmasında düzenlenen iki aylık eğitimlerin ardından 260 Gencin çeşitli sektörlerde işe yerleştirilmeleri sağlandı.

     Genç İstihdam Projesinin çok kısa sürede belirlenen hedefi aşarak çok sayıda gence istihdam kapısını açtığını belirten Yenişehir Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili Murat Beşikci, ‘’ İstihdam garantili eğitim ve iş birliği protokolümüz kapsamında gençlerimiz Teleperformance firmasında düzenlenen ve yaklaşık iki ay süren eğitimlerini başarıyla tamamladılar. Daha sonra gençlerimiz UNDP, Diyarbakır Ticaret ve Sanayi Odası ve Teleperformance firması ile birlikte yürütülen proje ile 10 gün süren Nitelikli Etkileşim Uzmanı Yetiştirme Programı kapsamında da Dicle Üniversitesi İletişim Fakültesi’nden gelen değerli hocalarımızın sunumlarıyla Bankacılık, Sigortacılık, Satış, İletişim, Empati, Stres Yönetimi, Çağrı Merkezi gibi konularda eğitimler aldılar. Bu kapsamda eğitimler sonunda sertifikalarını da alan şimdiye kadar 260 Gencimizin Bankacılık, Sigortacılık ve Çağrı Merkezi sektörlerinde işe yerleştirilmelerini sağladık. İş birliği yaptığımız kurumlarımızın da özverili çalışmaları sonunda Genç İstihdam Projemiz ile çok kısa sürede belirlenen hedefi aşarak çok sayıda gence istihdam kapısını açtık. Bundan sonraki süreçte de YESMEK ve Genç İstihdam Projelerimiz ile bölgemizdeki işsizlik oranlarını daha da düşürmeyi ve daha fazla nitelikli insan gücü oluşturmayı hedeflemekteyiz’’ ifadelerinde bulundu.
      Teleperformance Türkiye Yerel Operasyonlardan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Kartal Tıknaz ise yaptığı açıklamada, ‘’Ülkemizdeki istihdamı desteklemek amacıyla Mart ayında Karacadağ Kalkınma Ajansı ve Diyarbakır Yenişehir Belediyesi iş birliğiyle gençlerimize istihdam garantili eğitimler vereceğimiz bir iş protokolü imzaladık. Özellikle Anadolu’da konumlanan iletişim merkezlerinin bölge için büyük bir ekonomik değer olduğuna inanıyoruz. Büyük şehirlere yönelen göç dalgasının azalmasına katkıda bulunma, farklı sektörleri bölgeye taşıyarak bölgenin kapasitesini gösterme ve en önemlisi de bölge halkının istihdamını artırarak ekonomiye katkıda bulunma anlamında önemli bir misyon üstlendiğimiz görüşündeyiz. Teleperformance olarak Diyarbakır’a iki yıl önce, sosyal ve dijital dönüşüme katkı sağlamak amacıyla yatırımlarımızı yaparak burada bir operasyon merkezi kurduk. Bu yıl Diyarbakır’da ikinci yılımız ve bugün Genç İstihdam Projesi kapsamında bünyemize katılan arkadaşlarımızla birlikte 1.000 kişilik büyük bir aileyiz. Şu anda eğitim alan gençlerimiz ve daha sonra verilecek eğitimlere katılacak olanlarla birlikte bu sayıyı yılsonunda 1.500’e çıkarmayı hedefliyoruz. Bu hedeflerimize ulaşmada Yenişehir Belediyesi ve Karacadağ Kalkınma Ajansı ile iş birliği bizim için büyük önem taşıyor. Yaptığımız bu çalışmanın kamu-özel sektör iş birliğine özel bir model olacağına ve bölgedeki istihdamı artırma hedefleri çerçevesinde birçok sektörü de olumlu etkileyeceğine inanıyoruz. Dijital iş hizmetleri ve müşteri deneyimi alanında dünya liderleri arasında yer alıyoruz. Bu kapsamda Türkiye de dahil olmak üzere 72 ülkedeki sürdürdüğümüz faaliyetlerimizle, iş yeri kültürü ve çalışan memnuniyeti konusunda global ölçekte hizmet veren Great Place to Work Enstitüsü tarafından verilen Great Place to Work® - Harika İş Yeri Sertifikası aldığımızı da paylaşmak isterim. İşimizin merkezine her zaman ‘insanı’ koyuyoruz. İnsanlar için değer yaratmak felsefesiyle, istihdam dünyasında ‘çeşitlilik’ ve ‘kapsayıcılık’ odaklı hareket ediyoruz. Çalışanlarımıza yetkinliklerini geliştirici, onları geleceğin liderlerine dönüştürecek eğitim olanakları sunuyoruz. Her gün eşsiz müşteri deneyimi sunan etkileşim uzmanlarımızın çalışma ortamlarından motivasyonlarına, sağlıklarından sosyal sorumluluk faaliyetlerine kadar bütün dünyada ortak bir bakış açısıyla yüksek standartlarda hareket ediyoruz.’’ diye konuştu.