YENİŞEHİRDEN ŞEHİRDE ÜRETEN ÜRETİCİLERE TAM DESTEK

YENİŞEHİRDEN ŞEHİRDE ÜRETEN ÜRETİCİLERE TAM DESTEK

 

Yenişehir Belediyesi Kırsal Hizmetler Müdürlüğü tarafından ilçemizde tarımın geliştirilmesi ve sağlıklı sürdürülebilir üretimin yapılabilmesi amacıyla düzenlenen şehirde tarıma destek organik gübre ve tohum töreni düzenlendi.

Yenişehir Belediyesi’ne bağlı Üçkuyu Mahallesinde Tarlada düzenlenen Şehirde üretip; taze ve düşük maliyetli tüketime olanak sağlamak amacıyla Sebze üreticilerine Destek Töreni’ne Yenişehir Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili Murat BEŞİKCİ, Yenişehir Belediyesi Kırsal Hizmetler Müdürü Yüksek Ziraat Mühendisi Özgür Polat, Yenişehir Ziraat Odası Başkanı Süleyman İskenderoğlu, Yenişehir İlçe Tarım ve Orman Müdürü Abbas Ateş ve Sebze üreticileri katıldı.
Şehirde üretip; taze ve düşük maliyetli tüketime olanak sağlamak amacıyla Sebze üreticilerimize ikinci ürüne uygun verimi yüksek ve virüse dayanıklı kabak ve salatalık tohumu ile ürünlerin kalitesini ve sebzelerin daha düzgün formda ve verimi yükseltmek amacıyla da organik sıvı gübre imkânlarından faydalandırmak.
Şehirde tarıma destek organik gübre ve tohum töreni ile de ilçemizde küçük aile İşletmelerinden şehirde tarım ile uğraşan kentin ihtiyaçlarını karşılayan ailelere destek olmayı, sebze üreticilerimizin üzerindeki girdi temini, iş yükünü azaltmayı ve kendilerine ekonomik olarak destek olmayı amaçladık.

ÜRETİCİLERİMİZE HAYIRLI OLSUN

Yenişehir belediyesi başkan Vekili Murat Beşikçi, 
“İlçemizde küçük aile İşletmelerinden şehirde tarım ile uğraşan kentin ihtiyaçlarını karşılayan ailelere destek olmayı, sebze üreticilerimizin üzerindeki girdi temini, iş yükünü azaltmayı ve kendilerine ekonomik olarak destek olmayı amaçladık. Dağıtımını yaptığımız Organik Gübre ve Sebze Tohumunun ilçemize, küçük aile işletmelerine ve üreticilerimize şimdiden hayırlı olmasını diliyorum”dedi.