KENDİ İHTAYACIMIZI ÜRETİYORUZ...
 KENDİ  İHTAYACIMIZI  ÜRETİYORUZ...
Tarih : 04-02-2021 76 defa incelendi

BELEDİYE ÜRETİM MERKEZİNE DÖNÜŞTÜ…
BELEDİYE KENDİ  İHTAYACINI  ÜRETİYOR…
Diyarbakır Yenişehir Kaymakamı ve Belediye Başkanı Murat Beşikci, Yenişehir Belediyesi Makine ikmal Müdürlüğünü kentteki tüm cadde ve sokaklarda evsel atıkların toplanması amacıyla kullanılan çöp konteynırı ve çöp kovası üretim merkezine dönüştürdü.

Yenişehir ilçesinde tasarrufa önem veren, kaynakları etkin ve verimli bir şekilde kullanarak hizmete dönüştüren Yenişehir Kaymakamı ve Belediye Başkanı Murat Beşikci, kendi bünyesinde imalat ettiği çöp konteynırı üretimine  bir yenisini daha ekledi.

Yenişehir Belediyesi Makine İkmal Müdürlüğü personelinin kendi iş gücü ve imkânlarıyla imalata başladıklarını belirten Yenişehir Kaymakamı ve Belediye Başkanı Murat Beşikci, ilk etapta belediyemizin ihtiyacı olan çöp konteynırlarını kendi atölyemizde imalata başladık. Günde 10 adet 400 ile 800 litre kapasite aralığında çöp konteynerı ürettik. Dışarıdan almış olduğumuz kalın ve kaliteli saçlardan piyasa fiyatlarına göre  daha uygun imalatlarımız gerçekleştirdik.

-YÜZDE 60 TASARUF SAĞLANDI-
Üretim bandımıza bu kez yine Belediyelerimizin ihtiyacı olan 65 ile 80 litre kapasite aralığında günlük 30 adet 3 tip çöp kovasınıda ekledik.Atölyemizdeki kaliteli ve ucuz üretimler sayesinde yüzde 60’lara varan tasarruf sağlandı. Üretim tesisine dönüştürdüğümüz atölyemizde ürettiğimiz konteynır ve çöp kovaları ile belediyemizin ihtiyacını karşılamaktayız. Hedefimiz olan satın almak yerine üretim yaparak önemli ölçüde tasarruf sağlamayı gerçekleştirdik. Ürettiğimiz çöp  konteynır ve kovalarını şuanda talep eden bölge Belediyelerimiz ve Kuruluşlarımıza da satışını yapmaktayız.