ADEM KURSİYERLERİNİN KAYAK KEYFİ
ADEM KURSİYERLERİNİN KAYAK KEYFİ
Tarih : 02-01-2020 6 defa incelendi

ADEM KURSİYERLERİNİN KAYAK KEYFİ

Diyarbakır'ın Yenişehir İlçe Kaymakamlığı'na bağlı Aile Destek Merkezi (ADEM)'lerde eğitim gören 650 kadın kursiyer haserek kayak merkezine götürüldü. 
Yenişehir Kaymakamlığı Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı tarafından yürütülen Aile Destek Merkezi (ADEM) Projesi kapsamında açılan kurslara düzenli ve devamlı katılan 650 kadın kursiyer ve çocuklarına yönelik yıl sonu etkinliği düzenlendi. 
Bingöl de bulunan Haserek kayak Merkezinde düzenlenen etkinlikte Diyarbakır'da uzun zamandır kar yağışını göremeyen kadınlar ücretsiz olarak kendilerine dağıtılan kayak takımı ve kızaklar ile karın tadını çıkararak doyasıya eğlendiler. 
Kendilerine yönelik böylesi bir etkinliğin düzenlenmesinden oldukça mutlu olduklarını ifade eden kadın kursiyerler Yenişehir Kaymakamı/Belediye Başkan V. Syn Murat BEŞİKCİ’ye teşekkür ederek bu tür etkinliklerin kendilerini oldukça motive ettiklerini belirttiler. 

-BEŞİKCİ ‘’VATANDAŞLARIMIZIN YANINDAYIZ-

Yenişehir Kaymakamı/Belediye Başkan V. Syn Murat BEŞİKCİ ise bayanlara yönelik bu tür etkinliklerin devam edeceğini belirterek, ADEM'lerimiz de başarılı bir şekilde kurslara katılım sağlayan bayanlarımıza moral ve motivasyon sağlamak amacıyla bir dizi etkinlikler düzenlemektedir. Bu etkinliğimizin yanı sıra daha önce hiç sinemaya gitmemiş 312 bayanımız olmak üzere toplam 700 bayanımızı sinema ile buluşturacağız. Sosyal Devlet anlayışı ile vatandaşlarımızın her zaman yanında olmaya devam edeceğiz'' dedi.