ADEM’LER İLE HAYELLER GERÇEK OLUYOR
ADEM’LER İLE HAYELLER GERÇEK OLUYOR
Tarih : 22-06-2021 55 defa incelendi

 Belediyemiz, Kadınların aile ekonomisine katkı sağlamaları ve  meslek edinmeleri için  Aile Destek Merkezlerinde (ADEM) bir birinden farklı kurslar düzenlemeye devam ediyor.
Yenişehir ilçesine bağlı Hz. Rukiye Aile Destek Merkezi'nde düzenlenen kurslarda, kurslara gelemeyen yaşlılar ve Çocuk Esirgeme Kurumunda bulunan kimsesiz çocukların hayalleri de gerçekleştiriliyor.
Her fırsatta kadın ve gençlerin eğitim ve istihdamanı destek veren  Diyarbakır  Yenişehir Kaymakamı ve Yenişehir Belediyesi Başkan Vekili Murat Beşikci, " Aile ekonomisine katkı sağlamak, meslek edinmek ve sosyalleşmek isteyen kadınlarımız  için Aile Destek Merkezlerinde bir birinden farklı  kurslar düzenlediklerini söyledi. Öte yandan  Belediyemiz tarafından ADEM Kurslarına  gelen çocuk sahibi kursiyerlerin  çocukları da anneleri  eğitim aldıkları süre boyunca  ADEM Oyun Odalarında  psikososyal motor gelişimi ve zihinsel gelişimi desteklemek için hikâye okuma, parmak oyunları oynama, şarkı söyleme gibi etkinliklerin yanında ana sınıfı müfredatına uygun eğitimler verilmektedir.