ADEM'Lİ KADINLARIN SİNEMA KEYFİ
ADEM'Lİ KADINLARIN SİNEMA KEYFİ
Tarih : 14-01-2020 2 defa incelendi

ADEM’li Kadınların Sinema Keyfi

Yenişehir Kaymakamı/Belediye Başkanı Syn Murat BEŞİKCİ’nin destek ve talimatlarıyla Yenişehir Kaymakamlığına bağlı Aile Destek Merkezlerinde (ADEM) eğitim gören 700 kadın kursiyer çocukları ile birlikte Sinemada film izleme keyfini yaşadı. 

ADEM projesi kapsamında açılan çeşitli beceri kursları ile kadınlara el becerilerini geliştirme ve ürettiklerini pazarlayarak gelir elde etme imkanı sunuluyor. Kadınlar burada aynı zamanda sosyal ve kültürel aktivitelere katılarak sosyalleşiyor. Yenişehir Kaymakamlığı Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı tarafından yürütülen ADEM projesi kapsamında açılan kurslara düzenli ve devamlı katılan, başarılı 700 kadın kursiyer ve çocuklarına yönelik yıl sonu etkinliği düzenledi. Yıl sonu etkinliği kapsamında hiç sinemaya gitmemiş veya sinemaya gitme imkanı olmayan kadın kursiyerlerimiz çocukları ile birlikte sinemada film izleme şansını yakaladı.

Kursiyerler etkinliğin düzenlemesinden dolayı Yenişehir Kaymakamı/Belediye Başkanı Syn Murat BEŞİKCİ’ye teşekkür ederek bu tür etkinliklerin kendilerini oldukça motive ettiklerini belirtti.