Başarılarıyla Bizleri Gururlandıran Dağcılarımızın Her Zaman Yanındayız
Başarılarıyla Bizleri Gururlandıran Dağcılarımızın Her Zaman Yanındayız
Tarih : 14-01-2020 28 defa incelendi

Başarılarıyla Bizleri Gururlandıran Dağcılarımızın Her Zaman Yanındayız

Yenişehir Kaymakamı/Belediye Başkanı Syn Murat BEŞİKCi, belediyemiz desteğiyle Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü Spor Salonunda yapımı tamamlanan Türkiye’nin en büyük tırmanma duvarından biri olan 12m yüksekliğe sahip Tırmanma Duvarının açılış programına katıldı.

Tırmanış Sporu ile ilgilenen sporcularımızın  kapalı alanda tırmanış duvarı ihtiyacı üzerine Yenişehir Kaymakamı/Belediye Başkanı Syn Murat BEŞİKCİ’nin talimat ve destekleriyle Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü Spor Salonu'nda oluşturulan 12 metre yüksekliğe sahip tırmanma duvarı tamamlanarak sporcularımızın önemli bir ihtiyacı giderildi.

“Türkiye'nin en büyük tırmanma duvarlarından biri”

Yenişehir Kaymakamı/Belediye Başkanı Syn Murat BEŞİKCİ, yaptığı açıklamada çocuklarımızı ve gençlerimizi kötü alışkanlıklardan uzak tutmak, onları spora teşvik etmek geleceğimiz adına atılmış en önemli adımlardan biri olduğunu belirtti. Sayın BEŞIKCİ, “Türkiye ve Balkan şampiyonalarında çeşitli dereceler elde ederek bizleri gururlandıran dağcılarımızın kapalı alanda sıcaktan ve soğuktan etkilenmeden çalışmalarına devam etmeleri için belediyemizin imkanlarını seferber ettik, Türkiye’nin en büyük tırmanma duvarlarından biri olan 12 metre yüksekliğe sahip olan bu tırmanma duvarını kısa sürede tamamlayarak sporcularımızın hizmetlerine sunduk.” dedi. Ayrıca Yenişehir Kaymakamı/Belediye Başkanı Syn Murat BEŞİKCİ, Sağlıklı nesiller yetiştirebilmek, onları kötü alışkanlıklardan korumak için Yenişehir Belediyesi olarak spora ve sporcu gençlere desteklerini artırarak devam edeceklerini belirtti.

Belediyemiz desteğiyle Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü Spor Salonu'nda yapımı tamamlanan tırmanma duvarı sayesinde kapalı alanda sıcak ve soğuktan etkilenmeden antrenman yapmaya başlayan, aralarında önümüzdeki günlerde Adana ve Samsun’da düzenlenecek Türkiye Şampiyonasına katılacak Milli Takım Sporcularının da bulunduğu Dağcılar Yenişehir Kaymakamı/Belediye Başkanı Syn Murat BEŞİKCİ’ye kendilerine sundukları bu imkandan ve desteklerinden dolayı teşekkürlerini ilettiler.