Başkan Beşikci’den Kadına Yönelik Şiddetle Mücadele Koordinasyon Toplantısı
Başkan Beşikci’den Kadına Yönelik Şiddetle Mücadele Koordinasyon Toplantısı
Tarih : 24-05-2021 89 defa incelendi

 Murat Beşikci’nin Başkanlığından kadına yönelik şiddetle mücadele koordinasyon, izleme ve değerlendirme toplantısı gerçekleştirildi.

Toplumsal farkındalığın artırılması, koordinasyon ve iş birliğinin güçlendirilmesi ile yapılan faaliyetlerin ön plana çıkarılması amacıyla; “Kadına Yönelik Şiddetle Mücadele Koordinasyon, İzleme ve Değerlendirme Toplantısına Diyarbakır Yenişehir Kaymakamı ve Belediye Başkanı Murat Beşikci, Yenişehir İlçe Emniyet Müdürü,İlçe Jandarma Komutanı,İlçe Sağlık Müdürü,İlçe Müftüsü,İlçe Milli Eğitim Müdürü,İlçe Sosyal Hizmetler Müdürü,İlçe Yazı İşleri Müdürü ve  Yenişehir Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı Müdürü katıldı.

Kadına yönelik şiddet hakkında Yenişehir ilçesinde dönem içerisinde yapılan faaliyetlerin değerlendirildiği toplantıda, Yenişehir Kaymakamı ve Belediye Başkanı Murat Beşikci,kurumlar arası uyum ve eşgüdümün önemine vurgu yaparak, başta eğitim faaliyetleri olmak üzere yapılacak faaliyetlerin ilgili kurumlarca bütüncül yaklaşımla etkin şekilde yapılmasını kararlaştırdı. 

Kadına yönelik şiddetin önlenmesi için bu toplantıları yaparak hem çalışmaların değerlendirildiğini belirten Başkan Beşikci,’’Yapılan bu toplantılarımız ile hem değerlendiriyoruz hem de önümüze bir yol haritası çiziyoruz. Kadına, çocuğa, engelliye kısacası her canlıya yapılan şiddetin her türlüsü yanlıştır. Ancak bilinçli bir toplum ve bilinçli nesiller ile bu tür şiddet olaylarının önüne geçebiliriz. Kadına yönelik şiddetin önlenmesi için atılacak en önemli adım eğitimdir. Bu konunun hem kanuni hem de ahlaki yönden sıkı takipçisiyiz" dedi.