“Bilinçli Tüketici, Tutumlu Öğrenci ”
“Bilinçli Tüketici, Tutumlu Öğrenci ”
Tarih : 13-07-2021 17 defa incelendi

 Belediyemiz Aile Destek Merkezi (ADEM)’ler de eğitim gören kursiyerlerin çocukları atık materyallerden kalemlik yapıyor. Belediyemiz, Gever Nesibe Sultan Aile Destek Merkezinde Kur'an-ı Kerim kursuna katılan öğrencilere israf ve tasarruf konusunda da eğitimler veriliyor. ‘'Bilinçli Tüketici, Tutumlu Öğrenci'’ sloganıyla verilen eğitimler kapsamında öğrenciler atık materyallerden kalemlikler yaparak farkındalık oluşturuyorlar.
Yenişehir Kaymakamlığı ve Belediyesine bağlı olarak faaliyetlerini yürüten Gever Nesibe Sultan Aile Destek Merkezi tarafından ilçede bulanan tüketici ve öğrencilere yönelik verilen “Bilinçli tüketici, Tutumlu öğrenci ” eğitimleri vatandaşlar tarafından yoğun ilgi ile karşılandı. 
Verilen nitelikli eğitimler ile öğrencilerin hem meslek edindiklerini hem israf konusunda bilinçlendiklerini belirten Başkanı Murat Beşikci " Aile Destek Merkezlerimizden olan Adem-7 'de eğitim gören kursiyerlerimizin çocuklarına israf ve tasarruf konusunda geri dönüşüm eğitimleri verilmekte, bu eğitimler kapsamında çocuklarımız atık materyallerden kalemlik yapımı öğrenmektedirler.” dedi.

“İlk Kitaplar Bizden”

Başkan Beşikci , Aile Destek Merkezlerinde aynı zamanda kadın kursiyerlere Okuma-Yazma eğitimleri de verildiğini anlatarak,’’ Okuma-Yazma Kurslarımıza katılan kadın kursiyerlerimiz artık okumaya geçtiler.  Bu kursiyerlerimize “İlk Kitaplar Bizden’’ sloganıyla ilk kitaplarını da kendilerine hediye ettik. Amacımız kadın kursiyerlerimize kitap okuma bilincini aşılamaya çalışırken, aynı zamanda kitap okurken çocuklarına doğru örnek olmalarını sağlamaktır. Bu eğitimlerimizin yanı sıra Gever Nesibe Sultan Aile Destek Merkezimizde El Sanatları, Pastacılık, Takı Tasarımı, Halk Oyunları ve daha bir çok kursumuz devam etmektedir. Vatandaşlarımızın kurslarımıza yönelik göstermiş oldukları yoğun ilgiden dolayı büyük memnuniyet duymaktayız.’’ şeklinde konuştu.