"Kovid-19 Tedbirleri Denetimi" ilçemizde gerçekleştirildi.
Tarih : 08-07-2020 3 defa incelendi

EŞ ZAMANLI DENETİM 
İçişleri Bakanlığının 81 İl Valiliğine göndermiş olduğu genelge ile Ülke genelinde eş zamanlı düzenlenen  "Kovid-19 Tedbirleri Denetimi" Yenişehir ilçesinde gerçekleştirildi.
Yenişehir Kaymakamı ve Belediye Başkanı Murat Beşikci’nin kontrolünde ilçede gerçekleştirilen denetimlere ilçe emniyet müdürlüğü ekipleri ile Yenişehir zabıta ekipleri katıldı.
Yapılan denetimlerde Koronavirüs Bilim Kurulu tarafından belirlenerek yayımlanan rehberlerde yer alan kurallara ve alınması gereken önlemlere ilişkin sorumlulukların yerine getirilip getirilmediği kontrol edildi. 
Yenişehir Kaymakamı ve Belediye Başkanı Murat Beşikci,Ticari taksiler, pazar yerleri, sosyete pazarları, şehir içi ve şehirlerarası toplu ulaşım araçları, camiler, lokanta, restoran, kafe, kahvehane, kıraathane, kafeterya, kır bahçesi, çay bahçesi, dernek lokalleri, düğün ve nikah yapılan yerler, internet kafe/salon ve elektronik oyun yerleri, berber/kuaför/güzellik merkezi, alışveriş merkezleri, park/piknik alanları vb. yerler, yüzme havuzu, hamam, sauna, kaplıca, SPA ve spor merkezleri ile sinema, tiyatro ve diğer kültürel aktivite yerleri, lunapark ve tematik parklar,meydan, cadde, sokak ve benzeri yerlerde maske, fiziki mesafe ve bu alanlar için belirlenmiş kurallara denetlendiğini söyledi.

Tüm dünyada olduğu gibi ülkemizde de ilimizde de bulaşıcı hastalık ile mücadelenin devam ettiğini belirten Başkan Beşikci,’’Koronavürüs salgınına karşı ülkemiz  başarılı bir mücadele yürütmüştür. Ülke olarak çeşitli tedbirler aldık, kurallar koyduk ve uygulamaya çalıştık. Geldiğimiz noktada bu süreç ama henüz bitmiş değil. ‘Salgın bitti normal hayatımızda dönelim, herkes istediği gibi hareket etsin’ deme noktasında değiliz.İç İşleri Bakanlığımızın,Sağlık Bakanlığımızın, Bilim kurulumuzun belirlemiş olduğu kurallara mutlak süratle uymalıyız ve sosyal mesafemizi korumalıyız.’’dedi.