sokak hayvanlarını unutmadık..
sokak hayvanlarını unutmadık..
Tarih : 04-02-2021 151 defa incelendi

SOKAK HAYVANLARINA BARINAK VE MAMA TAKVİYESİ
Diyarbakır’da önceki gün sağnak bir şekilde başlayan kar yağışının ardından hava sıcaklığının -4 dereceye düşmesiyle birlikte harekete geçen Yenişehir Belediyesi ilçenin farklı noktalarına kedi evi takviyesi yaparak, kedi köpek maması bıraktı. 
Soğuk hava şartları nedeniyle yiyecek bulmakta zorlanan sokak hayvanlarının yardımına yetişen  Diyarbakır Yenişehir Belediyesi sokak hayvanları unutmadı. Kar yağışın ardından hava sıcaklığının -4 düşmesiyle birlikte yiyecek bulmakta zorlanan hayvanların yardımına Yenişehir Belediyesi ekipleri koştu. 
-BARINAK TAKVİYESİ-
Yenişehir Kaymakamı ve  Belediyesi Başkanı Murat Beşikci, Doğa Koruma ve Milli Parklar Müdürlüğü ile birlikte sokaktaki hayvanları için mama dağıtımı yaptıklarını belirterek, “ Sokak hayvanlarımız için mama dağıtımı yapmaktayız. Kediler içinde Belediye ekiplerimiz daha önce  parklarımıza ve değişik noktalara bıraktığı barınaklarada takviye yapmaktalar. Bu uygulamamızı gittikçe yaygınlaştırarak sürekli bir hale getirmekteyiz. Ekiplerimiz sokak hayvanları için yoğun ve geniş çaplı bir çalışma sergilemektedir.. Sokak hayvanları soğuk kış günlerinde aç ve açıkta kalmaması için çalışmalarımız devam ediyor.” dedi.