YENİŞEHİRDE GENÇLER’E YENİ MEKAN
YENİŞEHİRDE GENÇLER’E YENİ MEKAN
Tarih : 19-02-2021 279 defa incelendi


Diyarbakır’ın Yenişehir ilçesinde pandemi sürecinde öğrencilerin eğitim-öğretimden uzak kalmaması için ilçede EBA Destek Merkezleri  kurarak öğrencilerin internet, tablet ve televizyon erişimi sağlayan Yenişehir Kaymakamı ve Belediye Başkanı Murat Beşikci bu kez öğrencilerin sınavlara hazırlanması için içesinde sosyal alanlarında yer aldığı gençlik merkezini faaliyete geçirdi.
Yenişehir ilçesinde bulunan Aliye İzzet Begoviç Gençlik Merkezi, ferah-modern dekorasyonu ve çalışma ortamıyla gençlere çağdaş bir etkinlik ortamı sunuyor. Dört kattan oluşan Gençlik merkezinin  son iki katı Kütüphane, dinlenme ve  eğlenme alanı olarak tasarlandı.
İçerisinde kütüphane ve sosyal alanların yer aldığı gençlik merkeziyle Yenişehirli gençler, kendilerine uygun tasarlanan bu merkezde aktif bir şekilde zaman geçirebileceklerini belirten Yenişehir Kaymakamı ve Belediye Başkanı Murat Beşikci, Aliye İzzet Begoviç gençlik merkezimiz 4 kattan oluşup son iki katı Kütüphane ve dinlenme, eğlenme alanı olarak tasarlandı. 110 kişilik kütüphanemizde öğrencilerimizin sınavlara hazırlanabileceği 600 farklı kaynak kitabımız bulunmaktadır. Ayrıca gençlik merkezimizin teras katında ise  gençlerimizi zararlı alışkanlıklardan uzaklaştırmak, sosyalleşmelerini sağlamaya yönelik her türlü aktivite yapmaları için  playstation ,masa tenisi, kitap okuma köşesi ve yazlık teras balkonu da bulunmaktadır.
- BÖLGENİN İLK DİJİTAL KÜTÜPHANESİNİDE AÇTIK-
Yenişehir Kaymakamlığı ve Belediyesi olarak Eğitim ve Öğretime oldukça önem verdiklerinide anlatan Başkan Beşikci,Yenişehir ilçemizde gençlik merkezimizin yanı sıra bölgemizin ilk dijital kütüphanesini açtık. Gençlerimiz bu merkezlerimizde elektronik kitap okuyucuları ile  daha önceden yüklenmiş soru bankalarınıdaki testleri  elektronik çözecek, kitabını okuyacak. 100’lerce binlerce kitap alıp kağıt israfı yapacağımıza bir elektronik kitap okuyucu ve bir elektronik kalem ile  yazıp çizip kapattığında hepsi sıfırlanacak. Bu mekânlarımızda aynı zamanda öğrencilerimize ücretsiz çay, kahve, pasta ve kurabiye gibi ikramlarımızda yapılmaktadır.’’
-1 YILDA 6 MEKAN –