YENİŞEHİRDE KAR SEFERBERLİĞİ
YENİŞEHİRDE KAR SEFERBERLİĞİ
Tarih : 04-02-2021 147 defa incelendi

YENİŞEHİRDE KAR SEFERBERLİĞİ 
Diyarbakır'da gece saatlerinde etkili bir şekilde başlayan kar yağışıyla birlikte harekete geçen Diyarbakır Yenişehir Belediyesi, ulaşımda aksamalar, buzlanma ve don gibi olumsuzluklara karşı harekete geçti.
Yenişehir Belediyesine bağlı kent merkezi ve kırsal 42 mahalle  ve  ana caddelerde vatandaşların mağdur olmaması için kar temizleme ile yol açma çalışmasını dün geceden bu ayana  aralıksız bir şekilde sürdürüyor. 
Belediye ekiplerinin tüm ekipmanları ile vatandaşların her hangi bir mağduriyet yaşamaması için 24 saat esaslı vatandaşların hizmetinde olduğunu belirten Diyarbakır Yenişehir Kaymakamı ve Belediye Başkanı Murat Beşikci,sahada hazır durumda olmaya devam edeceğini söyledi.
-24 SAAT VATANDAŞLARIMIZIN HİZMETİNDEYİZ-
Meteoroloji  uyarıların ardından ulaşımda bir sorun yaşanmaması için kar yağışının başladığı ilk andan itibaren ekiplerin teyakkuz halinde olduğunu belirten Başkan Beşikci,’’ Merkez ve kırsal mahallelerimizde ekiplerimiz kar temizleme çalışmaları yapıyor. Caddelerimizde ise ulaşım yollarını sürekli açık tutmak için yol açma çalışmalarının yanı sıra buzlanmayı önlemek için tuzlama çalışmaları da yapmaktadır. Vatandaşlarımızdan gelen talep ve şikâyetler anında giderilmektedir. Meteorolojinin uyarıları doğrultusunda gerekli tüm tedbirlerimizi dün itibari ile almış bulunmaktayız. İlçemizde yolların açık tutulması ve vatandaşlarımızın rahat bir kış geçirmesi amacıyla çalışmalarımızı aralıksız bir şekilde 24 saat esaslı vardiyalı bir şekilde sürdürmeye devam edeceğiz" dedi.