Yenişehir’de “rehavete kapılmayalım” uyarısı
Yenişehir’de “rehavete kapılmayalım” uyarısı
Tarih : 04-03-2021 186 defa incelendi

Sağlık Bakanlığı’nın yayınladığı Türkiye’nin yeni tip koronavirüs haritasında düşük riskli yerler arasında Mavi kategoride yer alan Diyarbakır’da Yenişehir Belediyesi vatandaşlardan maske-mesafe-temizlik kuralarına uymalarını isteyerek Rehavete kapılmayalım uyarısında bulundu.

Diyarbakır Yenişehir Kaymakamı ve Belediye Başkanı Murat Beşikci, Normalleşme sürecini sürekli kılmanın tamamen kendi elimizde olduğunu belirterek’’  2 Mart itibariyle yeni kontrollü normalleşme döneminde dinamik denetim modeline geçildi. Özellikle maske, mesafe ve hijyen kurallarına harfiyen uymak zorundayız, uymayanları uyarmak durumundayız.’’ dedi.
Korona virüsü salgını ile mücadele kapsamında her alanda çalışmalarını aralıksız bir şekilde sürdüren Diyarbakır’ın Yenişehir İlçe Belediyesi, kontrollü normalleşme süreciyle restoran, kafeterya, pastane, kıraathane ve çay bahçesi gibi işletmelerde denetimler başlattı.
 
Koronavirüs haritasında düşük riskli yerler arasında Mavi kategoride yer alan diyarbakır’da salgını ile mücadele kapsamında ilçede vatandaşların sağlığını ön planda tutmak amacıyla denetimler rütin olarak aralıksız bir şekilde yapılacağını belirten Diyarbakır Yenişehir Kaymakamı ve Belediye Başkanı Murat Beşikci pandemi süresince denetimlerini aralıksız bir şekilde sürdüren ekiplerimiz Normalleşme sürecinde de bu denetimleri aralıksız bir şekilde sürdürecektir. İlçedeki bütün iş yerleri haftada en az bir kez olmak üzere denetlenecek, kuralları ihlal eden kişi ve işletmelere cezai işlem uygulanacaktır.

Beşikci,’’Koronavirüsle mücadelede Türkiye Cumhuriyeti olarak dünyadaki en başarılı ülkelerden bir tanesi olduk. Bu başarıda hükumetimizin almış olduğu kararlar, sağlık teşkilatımızın sağlık çalışanlarımızın,İl Valimizin,Pandemi kurulumuzun çok önemli emeği ve katkısı var.Bu büyük başarıyı hep birlikte sürdürmemiz gerekmektedir.Bu nedenle kontrollü normalleşme süreciyle restoran, kafeterya, pastane, kıraathane ve çay bahçesi gibi işletmelerimiz Bilim Kurulu Çalışma Rehberlerine,İl Pandemi Kurulumuzun almış olduğu kararlara harfiyen uymalıdırlar. Rehavet ve gevşeme olmamalıdır.’ ’dedi.