YENİŞEHİR’E YENİ MEKANLAR
YENİŞEHİR’E YENİ MEKANLAR
Tarih : 04-02-2021 76 defa incelendi

YENİŞEHİR’E YENİ MEKANLAR

Yenişehir Belediyesi’nde göreve başladığı son bir yılda kısa süre içerisinde önemli hizmetlere imza atan Yenişehir Kaymakamı ve Yenişehir Belediye Başkan V. Murat Beşikci ilçede hizmete açtığı mekanlarla sosyal belediyecilik alanındaki farkını da ortaya koymaya devam ediyor.

Yenişehir’e 1 Yılda 6 Mekan

Yenişehir Belediyesi tarafından 2020 yılında ilçeye yapılan sosyal ve kültürel alanlar vatandaşlar tarafından büyük beğeni topluyor. Kısa içerisinde Kadınlara, Gençlere, Engellilere ve Yaşlılara yönelik hizmet sağlamak amaçlı  açılacak mekanları tamamlayan Yenişehir Belediyesi ilçede büyük bir eksikliği gideriyor. Engelli vatandaşlara yönelik olarak Yenişehir Belediye Parkı içerisinde Engelsiz Yaşam Merkezi’ni, Rızvanağa Parkı içerisine yaşlılara özel dizayn edilen ve içerisinde sağlık kabini, berber ve kafeterya bulunan İkinciBahar Millet Kıraathanesi’ni, Kadınlara yönelik Hanımevi Millet Kıraathanesi’ni ve gençlere yönelik 3 farklı alanda ve farklı konseptlerde dizayn edilen içerisinde oyun ve dinlenme alanları, kütüphane, bilgisayarlar, e-kitaplar ve etüt salonları bulunan İlkBahar Millet Kıraathanesi’ni tamamladı. Covid-19 tedbirlerinin hafiflemesi ve ortadan kalkmasıyla ilçenin en önemli ve cazibe merkezi olacak mekanlar ilçede büyük bir eksikliği de ortadan kaldırarak vatandaşların ihtiyaçlarına cevap verecek.

Dezavatajlı vatandaşların yoğun olarak yaşadığı mahallelere inşa edilen mekanlara 2021 yılında yine dezavantajlı vatandaşların yoğun olarak yaşaığı mahallelere yenilerinin de yapılmaya başlanıldığı  yakın bir zamanda bu mekanların da vatandaşların hizmetine açılacağını belirten Beşikci vatandaşlarımızın 7 gün boyunca bu mekanlardan kendi ilgi alanlarına ve sunulan hizmet çeşitliliğine göre faydalanabileceklerini belirtti.