RABİA-TÜL ADEVİYYE KADIN KÜLTÜR VE SANAT MERKEZİ
RABİA-TÜL ADEVİYYE KADIN KÜLTÜR VE SANAT MERKEZİ

             

Yenişehir İlçe Kaymakamı ve Belediye Başkanı Serdar Kartal'ın talimatıyla Yenişehir Belediyesi Kadın ve Aile Hizmetleri Müdürlüğü tarafından sosyal sorumluluk projeleri kapsamın da  yaptırılan Rabia - tül Adeviyye Kadın Kültür ve Sanat Merkezi'nin açılışı yapıldı.

Yenişehir Kaymakamı ve Belediye Başkanı Serdar Kartal göreve geldiği ilk günden itibaren kamu gelirini halka hizmet için kullanmaya başladı ve bölge insanı gerçek sosyal belediyecilikle tanıştı. Belediyemiz sosyal hizmet faaliyetleri kapsamında ilçemizin çeşitli noktalarında kadın kültür ve sanat merkezleri açtı.

Rabia - tül Adeviyye Kadın Kültür ve Sanat Merkezi, Yenişehirli kadınların hayatta daha aktif olmalarını ve mesleki beceri kazanmalarını sağlamak amacıyla hizmete açıldı. Rabia - tül Adeviyye Kadın Kültür ve Sanat Merkezi ile Yenişehirli kadınların yaşam kalitesini yükseltmeyi hedefleyen bir yaşam alanı oluşturuldu. Kültür Merkezinde verilecek nitelikli eğitim ile birlikte kadınlarımızın yaşam kalitesini arttırmak, yeteneklerini keşfetmelerini sağlayarak sosyal beceri kazandırmak ve farkındalık yaratmak amaçlanıyor.

Rabia - tül Adeviyye Kadın Kültür ve Sanat Merkezi düzenlediği etkinlik, kurs, faaliyet ve seminerlerle geleneksel sanatlarımızı yaşatarak kadınlarımızın farklı hobiler edinmesini sağlayacaktır.

 Rabia - tül Adeviyye Kadın Kültür ve Sanat Merkezimizde kuaförlük, giyim, bilgisayar, el sanatları, nakış, halk oyunları, bağlama, resim, step aerobik, deri kursu, çocuk gelişiminden kreş  Kur'an kurslarımıza kadar pek çok farklı alanda kurslar verilmektedir. Bulunmakla birlikte kursiyerlerimizin çocuklarını kurs çalışmaları süresince bırakabilecekleri kreş ve oyun odamız da mevcuttur.

Merkezimizde bulunan kreş ve oyun odasında çocuklar için gelişimlerine destek sağlayacak aktiviteler yapılmaktadır. Çocuklara, kreşlerde anne sıcaklığında bir eğitim verilmektedir. Boyama, sayı sayma, okuma yazma ve oyunlar oynatılırken belli günlerde çocuklarımıza cep sinemamızda film gösterimi yapılmaktadır.

Proje Adı RABİA-TÜL ADEVİYYE KADIN KÜLTÜR VE SANAT MERKEZİ
Adresi Şehitlik Mahallesi Yaradanakul Caddesi
Açılış Tarihi
Açılış Saati